به سایر گیمرها ملحق شو و شبکه گیمینگ خودت رو بساز!

کاربر گرامی با ساخت اکانت در موباجیم می‌توانید از امکانات و جوایز بیشتری بهره‌مند شوید.

ثبت نام
×
موباجیم، شبکه اجتماعی گیمرها

با نصب اپلیکیشن موباجیم خفن‌ترین گیمرهای ایران رو بشناس و کلی دوست گیمر پیدا کن.

تاریخچه ی بازی وین گلوری به همراه نقشه 5 به 5

۰ نظر    ۹۰۱ بازدید
۳۰ دی ۱۳۹۶
تاریخچه ی بازی وین گلوری به همراه نقشه 5 به 5

در این مطلب به بررسی تاریخچه ی بازی محبوب وین گلوری می پردازیم و نیم نگاهی به ویژگی های اضافه شده به بازی از جمله قابلیت بازی به صورت 5 به 5، خواهیم انداخت. با ما همراه باشید.

دنیای وین گلوری !! 

شاید اگر شما از بازیکنان بازی های آنلاین در کامپیوتر بوده اید بازی محبوب Warcracft Frozen Throne و نسخه آنلاین Dota Allstar سلطان بی منازع بازی های MMORPG را تجربه کرده اید، که بعد از بسته شدن برنامه محبوب Garena شاهد کاهش بازیکنان این بازی بودیم و بازیکنان کم و بیش به سمت بازی های مرتبط به آن سبک مانند League of Legends رفته اند، کمپانی بازی سازی Super Evil Megacorp بازی بسیار زیبا و جذاب Vainglory را در سال 2015، در حالت 3به3 عرضه کرد که توانست در مدت زمان اندکی نظر بازیکنان این سبک را به خود جذب کند. 


وین گلوری در همان ابتدای معرفی جوایز بسیاری را کسب نمود:👇


بهترین گرافیک بازی در سال 2015در اپل (IOS)

بهترین بازی چند نفره (Multi Player) در سال 2015

یکی از بهترین بازی های موبایل در سال 2016
یکی از بهترین بازی های موبایل در سال 2017

از همان ابتدا مشخص بود که بازیکنان سبک دوتا(Dota) و لول(LOL) در این بازی هدف قرار گرفته شده اند. حال آنها در هرجا و هر مکانی بازی و سبک مورد علاقه خود را در دسترس دارند و می توانند از آن لذت ببرند.


گرافیک بسیار جذاب، گیم پلی فوق العاده، استراتژی های متفاوت، یادگیری راحت بازی حتی برای کسانی که تا کنون این سبک بازی را بازی نکرده اند، همه و همه باعث شده این بازی پررنگ تر و جذاب تر باشد به طوری که شما بعد از بازی کردن یک راند یا مبارزه نمی توانید تبلت یا گوشی خود را کنار بگذارید و در یک چشم بر هم زدن شاید ۳ تا ۴ ساعت برای بازی وقت گذاشته اید. در ادامه به بررسی کاملی از بخش های مختلف و جذاب بازی Vainglory خواهیم پرداخت.

vainglory_map

معرفی کلی نقشه بازی و اصطلاحات:📚

لاین (lane) : خط مستقیمی که از base شما به base دشمن وصل می شود. در این مسیر 5 تاور وجود دارد که با تخریب انها باید به core دشمن برسید و برنده بازی شوید. در هردقیقه، 10 مینیون تولید می شوند که با کشتن آنها می توانید پول به دست آورید.


جنگل (jungle): در بازی 2 جنگل وجود دارد و در هر جنگل 4 موقعیت برای مینیون ها در نظر گرفته شده است که جانگلر باید با کشتن آنها gold و xp لازم را به دست آورد. 🔪💰


* در جنگل ها 2 crystall miner وجود دارد که با دیدن حریف به سمت آن رفته و به آن ضربه وارد می کنید. ❌

** در فاصله بین دو جنگل gold miner وجود دارد که که با گذشت زمان gold آنها زیاد می شود و با کشتن آن پول ها به تیمی که ضربه اخر برای کشتن را وارد کرده می رسد. (last hit) 


*** با گذشت زمان، از دقیقه 15 بازی kraken به جای gold mine در دسترس خواهد بود.

اصطلاح base: در هر نقطه از مپ که باشید با زدن دکمه recall به base  باز میگردید و health و mana شما بازیابی خواهد شد. هنگامی که در base هستید حریف قادر به صدمه رساندن به شما نخواهد بود. 

اصطلاح core: هسته اصلی تیم که به آن Crystall نیز می گویند و تا وقتی که تمامی تاور ها خراب نشده باشند صدمه پذیر نخواهد بود.


اصطلاح gold: پول بازی که با آن شما قادر به خریدن آیتم می شوید.💰

 

اصطلاح xp: مقیاسی برای افزایش level بازیکن در بازی که از راه های مختلفی به دست می آید. 


اصطلاح mana: انرژی لازم برای استفاده کردن از ability ها

vainglory_gameModes

گیم مود casual:

 این گیم مود بین 15-20 دقیقه طول می کشد، بیشتر برای سرگرمی و تمرین کردن استفاده می‌شود. هر هفته بازی به صورت رایگان تعدادی هیرو را در اختیار بازیکن ها قرار می دهد که به hero rotation یا weekly hero معروف است. در این گیم مود شما میتوانید علاوه بر هیرو هایی که خریده اید ،با این هیرو های رایگان نیز بازی کنید. 🔥


گیم مود Rank:

 بازی های moba  بدون rank معنی ندارد! این بازی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و شما با بازی کردن در این گیم مود رنک اکانت خود را افزایش می دهید. برای بازی کردن در این گیم مود به 8 هیرو و level 10 نیاز دارید. هیرو های رایگان در این گیم مود قابل استفاده نخواهند بود. 

میانگین زمان این بازی بین 20-25 دقیقه می باشد.🔥

گیم مود Blitz: 

حتما تا به حال شده زمان محدود باشه و تمایل به بازی کردن داشته باشید، یا حتی برای تست گرفتن از پینگ 💥

گیم مود Blitz بهترین حالت برای این مواقع هست. 

قوانین بازی: 

انتخاب هیرو (همانند مود casual) 🔱

شروع بازی با 6000 پول و level 9 💰

حداکثر زمان بازی 5 دقیقه خواهد بود. ⏰

کشتن هر هیرو 1 امتیاز، کشتن gold miner , crystall miner و از بین بردن tower هر کدام 3 امیتاز ⚔

تیمی که در زمان کمتری به 15 امتیاز برسد برنده است. 


گیم مود Battle Royale: 

به زمانی کمتر از یک بازی معمولی نیاز دارید و پیک هیرو برای شما مهم نیست. در این حالت بهترین گزینه برای تفریح و خارج شدن از جو بازی حرفه ای میتواند Battle royale باشد 

قوانین بازی: 

انتخاب هیرو توسط بازی انجام خواهد شد. ( random ) ⁉

شروع بازی با 2000 پول و level 4 💰

میانگین زمان بازی بین 8-10 دقیقه خواهد بود.⏰ 

جنگل نداریم و بازی تنها در lane انجام خواهد شد. ⛔

قابلیت برگشتن به base نخواهید داشت و خرید ایتم ها تنها در زمان مردن انجام میگیرد. ⚠

گیم مود Onslaught: 

بازی شامل 5 راند است که زمان اتمام این راند ها حدودا 5 الی 7 دقیقه است. در هر راند پول و لول افزایش پیدا میکند و تلنت ها یک بار مصرف هستند. پس از گذشت 20 ثانیه ، نقشه جمع می‌شود و اگر خارج از نقشه باشید رفته رفته خون شما تمام خواهد شد. 

قوانین بازی: 

انتخاب هیرو ( همانند مود casual )
مود فصلی 
شامل 5 راند. 
برنده 3 برد از 5 راند. 

در هر دور پول و لول افزایش پیدا می‌کند.


 vainglory_5v5


بازی وینگلوری با امکانات جذاب خود در همینجا تمام نخواهد شد!! سازندگان این بازی از سال 2011 برای نقشه 5به5 برنامه ریزی کرده بودند!!! 
سال 2018 زمان رونمایی از 5به5 است . 

11 بهمن 1396 روزی است که وینگلوری 5به5 برای بازیکنانی که دسترسی زود هنگام دارند ارائه خواهد شد. 

خبر خوب برای کاربران موباجیم : اگر هنوز به 5به5 دسترسی پیدا نکرده اید، 5 شنبه 12 بهمن ماه پخش زنده بازی های 5به5 را به صورت اختصاصی از موباجیم دنبال کنید تا با حال و هوای 5به5 بیشتر آشنا شوید. 
سورپرایز ویژه برای کاربران: پخش زنده را دنبال کنید تا برنده ویژه دسترسی سریعتر برای 5به5 باشید. 


اما 5به5 چگونه خواهد بود ؟ 


نقشه شامل 3 lane و 2 jungle و 1 base برای هر تیم خواهد بود . همچنین هر lane شامل3 tower است. 
از جمله تغییرات اساسی بازی به تغییر در دید کلی بازی (fog of war)، آیتم ها و همچنین جنگل می توان اشاره کرد که در ادامه به بررسی آن می پردازیم. 

تغییرات Base: 
در نقشه 3به3 ساختمان اصلی دشمن از خود دفاع نمی کند در حالی که در این نقشه، ساختمان نیز از خود دفاع کرده و به دشمنان ضربه وارد می‌کند.


تغییرات lane: 
در مپ 3به3 تنها یک lane با 5 تاور وجود داشت، در حالی که در این نقشه 3 lane با 9 تاور وجود دارد. با تخریب تاور های هر lane می‌توانید به Base رسیده و به آن ضربه بزنید. 


تغییرات جنگل: 
مینیون های جنگل به 4 دسته تقسیم می شوند: 

1- مینیون های خون دهنده: با کشتن این مینوین ها خون شما افزایش پیدا خواهد کرد. 

2- مینیون های افزایش دهنده قدرت wp: با کشتن این مینیون ها، Buff wp خواهید گرفت که قدرت ضربه های دست شما را افزایش می‌دهند، لازم به ذکر است که با مردن این Buff ها از هیرو شما برداشته می شود، به زمین افتاده و بازیکن دیگری می‌تواند آن را بردارد. 
3- مینیون های افزایش دهنده قدرت cp: با کشتن این مینیون ها، Buff cp خواهید گرفت که قدرت ابیلیتی های شما را افزایش می‌دهند، لازم به ذکر است که با مردن این Buff ها از هیرو شما برداشته می شود، به زمین افتاده و بازیکن دیگری می‌تواند آن را بردارد. 

4- مینیون هایی که صرفا کشتن آن ها به شما پول خواهد داد. 


از جمله تغییرات اساسی در این نقشه نیز میتوان به تغییرات آیتم ها اشاره کرد: 

به طور کلی سیستم vision ها تغییر کرده و ایتم های جدیدی وارد بازی می شود. همچنین Boot Teleport نیز به بازی اضافه شده است: 

در نقشه 3به3 و 5به5 از هر جای نقشه می‌توانید با زدن دکمه Recall به Base برگردید. در نقشه 5به5 علاوه بر Recall ، ایتم جدیدی به نام Boot Teleport اضافه شده است که میتوانید از هر جای نقشه به کناره های Tower ها و یا Minion ها تلپورت کنید. Cooldown این ایتم 210 ثانیه است. 

سیستم Fog of war: 
با اضافه کردن این سیستم دیگر هیچ جای نقشه امن نیست!! 

هیچ حای نقشه بدون vision واضح نخواهد بود . خطر در کمین است!!

در نقشه 3به3 تنها Supporter ها وظیفه کنترل نقشه از نظر دید (vision) را داشتند در حالی که در این نقشه علاوه بر supporter ها تمامی بازیکنان باید به این کار کمک کنند. 

در مطالب بعدی به توضیحات بیشتری درباره نقش بازیکنان خواهیم پرداخت. 

با موباجیم همراه باشید. 
کارتلند