به سایر گیمرها ملحق شو و شبکه گیمینگ خودت رو بساز!

کاربر گرامی با ساخت اکانت در موباجیم می‌توانید از امکانات و جوایز بیشتری بهره‌مند شوید.

ثبت نام
×
موباجیم، شبکه اجتماعی گیمرها

با نصب اپلیکیشن موباجیم خفن‌ترین گیمرهای ایران رو بشناس و کلی دوست گیمر پیدا کن.

داستان بازی کالاف دیوتی COD: Advanced Warfare عملیات ویژه

۵ نظر    ۱۷۸۶ بازدید
۷ فروردین ۱۳۹۷
داستان بازی کالاف دیوتی COD: Advanced Warfare عملیات ویژه

سرباز جک میشل، عضو نیروی دریایی ایالات متحده آمریکا، نقش اصلی داستان این قسمت از سری بازی‌های کالاف دیوتی است.


جک


داستان از جایی شروع می‌شود که، جک به همراه دو دوست به نام‌های، ((ویل آیرونز)) و ((سرجنت کورمک)) در جنگ با کره شمالی شرکت می‌کند اما متاسفانه ویل در جنگ کشته می‌شود و میشل نیز دست چپ خود را از دست می‌دهد.


پس از جنگ میشل از طرف سازمان اطلس که سازمانی ضد تروریستی بود، دعوت به همکاری می‌شود. رییس این سازمان ((جاناتان آیرونز)) همان پدر ویل، دوست میشل می‌باشد. میشل که دست چپ خود را در جنگ از دست داده بود، از طرف اطلس یک دست مصنوعی که به شکل یک ربات بود، دریافت می‌کند.


در همین زمان، گروه تروریستی جدیدی با نام ((کا وی ای)) به فرماندهی شخصی به نام ((جوزف هادس )) شروع به فعالیت‌های تروریستی در جهان می کند و اطلس نیز برای مقابله با آن به پا می‌خیزد.


طی یک عملیات میشل، به همراه دو دوست به نام‌های ((جوکر)) و ((جیدن)) موفق می شوند، نخست وزیر نیجریه را از دست 

((کا وی ای )) نجات دهند و همچنین یکی از دانشمندان آن‌ها را دستگیر کنند.


((کا وی ای )) که همچنان به شرارت‌های خود ادامه می داد، اطلس را برای مقابله بیشتر با خود مصمم تر می‌کند. طی عملیاتی دیگر اطلس موفق می‌شود، نفر دوم ((کا وی ای )) را دستگیر کنند. پس از بازجویی از او، میشل متوجه می‌شود که هادس به زودی قرار است، در کنفرانسی در یونان حاضر شود.


میشل پس از درگیری فراوان، هادس را پیدا می‌کند. هادس که می‌داند، به زودی کشته خواهد شد، اطلاعاتی محرمانه درباره‌ی جاناتان آیررونز ((رهبر اطلس)) به همراه یک چیپست اطلاعات به میشل می‌دهد.


میشل که تنها به آیلونا، در اطلس اعتماد دارد، چیپست را به او می‌دهد. پس از بررسی میشل متوجه می‌شود که پس از دستگیری دانشمند ((کا وی ای))، جاناتان پی به نقشه‌های کا وی ای می برد، اما اجازه می‌دهد تا آن‌ها کار خود را انجام دهند. تا پس از آن که اطلس جلوی آن‌ها را می‌گیرد، محبوبیت اطلس در میان مردم دنیا افزایش پیدا کند.


جاناتان که متوجه می‌شود میشل و آیلونا، از راز او خبردار شده‌اند، قصد کشتن آن‌ها را می‌کند. میشل و آیلونا نیز به کمک فرد ناشناسی از اطلس فرار می کنند. بعد از مدتی مشخص می‌شود که، فرد ناشناس همان سرجنت کورمک دوست میشل است، که اکنون در سازمانی بین المللی برای مقابله با اطلس فعالیت می‌کند.


میشل که اکنون هدف جدیدی پیدا کرده بود، به کمک گروه جدیدش به بانکوک می‌روند تا با حمله به اقامتگاه جدید جاناتان او را از بین ببرند اما در آنجا متوجه می شوند، دکتر دانویس همان نفر دوم کا وی ای در حال کمک به جاناتان می باشد، تا سلاحی به نام مانتیکور بسازند.


دانویس که قصد انتقال مانتیکور به آرژانتین را داشت، توسط گروه تعقیب می‌شود. با بررسی مانتیکور، میشل متوجه می‌شود، این افراد تاثیرات مخرب دارند. با لو رفتن نقشه‌های جاناتان آیرونز، او به طور صریح در گردهمایی DNA سلاح، روی سازمان ملل اعلام جنگ جهانی می‌کند.


ایرونز


در ادامه اطلس با حمله به ایالات متحده، موفق می شوند ناوگان سوم ارتش آمریکا را در خلیج به دام اندازند. از طرفی میشل و گروهش نیز با حملات هوایی، کشتی‌های اطلس را نابود می کنند. آیرونز که شرایط را خطرناک می‌بیند، به مرکز فرماندهی‌اش می‌گریزد.


پس از مدتی میشل به همراه گروهش در کنار ارتش آمریکا به مقر آیرونز حمله می‌کنند. اما ایرونز از مانتیکور کمک می‌گیرد و موفق می‌شود تمام نیروهای مخالفش را نابود کند.

اما میشل، آیلونا و جیدن که قبلا عضوی از اطلس بوده‌اند، در مقابل مانتیکور زنده می‌مانند. این سه تن به همراه کورمک که دور از انفجار بود و زنده مانده بود، به یکی از زندان‌های اطلس برده می‌شوند و در ادامه آن‌ها، موفق به فرار می‌شوند اما کورمک توسط ایرونز کشته می‌شود. میشل و دوستانش می‌بینند که ایرونز توانسته به اندازه نابودی دنیا مانتیکور تولید کند و همچنین متوجه می‌شوند به زودی قرار است یکی از موشک‌هایش را پرتاب کند، آن ها تصمیم می‌گیرند، با یک حمله‌ی دیگر اطلس را نابود کنند. در حالی که نیروهای ایالات متحده به کمک آن‌ها می آیند، میشل پس از یک تعقیب و گریز، ایرونز را به دام می‌اندازد. در پایان ماجرا پس از درگیری میشل با ایرونز، او از دست مصنوعی میشل آویزان می‌شود تا از سقوط خود جلوگیری کند، اما میشل دست خود را جدا میکند و ایرونز سقوط کرده و کشته می‌شود.